skypeYahoo Emailrss
Live Help
آخرین اخبار
سوالات متداول
نظرسنجی
نظر شما در ارتباط با وب سایت چیست؟پیوندها

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران از تعریف ١٧٧ پروژه با سرمایه گذاری ٤٠٠ میلیارد تومان در این مدیریت خبر داد.

محمدعلی عمادی‌ گفت: این پروژه ها در ١٤ محور از جمله ازدیادبرداشت، حفاری، تولید و اکتشاف تعریف و از این میان ٥ محور به عنوان اولویت کاری انتخاب شده است.

عمادی همچنین به آغاز فعالیت کنسرسیوم دانشگاهی ازدیادبرداشت اشاره کرد و یادآور شد: به زودی ساختار این کنسرسیوم در وزارت علوم به تصویب می رسد و فعالیت آن رسمیت کامل پیدا می کند.

 

ادامه خبر...

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران از ادامه فعالیت های اکتشافی این شرکت در سه بلوک گرمسار، دیر و مغان در سال جاری خبر داد.

هرمز قلاوند در نشست خبری‌ یادآور شد که این شرکت سال گذشته در ١٥٨ بلوک فعالیت های اکتشافی انجام داده است که به موجب آن هزار و ٨٩١ میلیون بشکه نفت و حدود ٣٨٨ میلیارد فوت‌مکعب گاز قابل برداشت کشف شده است.

قلاوند به آغاز فعالیت های اکتشافی برای شناسایی منابع غیرمتعارف هیدروکربوری در ایران اشاره کرد و گفت: این مطالعات با پیشرفت ٤٠ درصدی در حال انجام است و تاکنون منابع خوبی در دریای عمان شناسایی شده است.

وی اظهار کرد: بودجه اکتشافی شرکت ملی نفت ایران در سال جاری حدود ٥٥٠ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

ادامه خبر...

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که مسیر خودکفایی در صنعت نفت هموار و روشن است.

مهندس "رستم قاسمی "  در بازدید از غرفه جهاد خودکفایی وزارت نفت در هجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی با اشاره به  اهمیت خودکفایی در ساخت داخل تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و برنامه وزارت نفت برای ادامه این مسیر در سال جدید،  به خبرنگار شانا گفت: راهمان در این بخش روشن و نقشه راه نیز آمده شده است.

وزیر نفت تاکید کرد  که  برای  رسیدن به خودکفایی کامل فاصله زیادی نداریم و باید همه کمک کنند که به خصوص در سال جاری  این گام بلند را اجرایی کنیم.

ادامه خبر...

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون گفت: این شرکت تا کنون به ١٠٣ درصد از برنامه تولید خود دست یافته و در این زمینه از برنامه پیش افتاده است.

مهندس حمید دریس با بیان این که میادین تحت مدیریت این شرکت از پیچیده ترین ساختارهای زمین شناسی تشکیل شده اند، گفت: با وجود حساسیت و پیچیدگی ساختاری تولید از این میادین، شرکت مارون به چنین تولیدی دست یافته است.
ادامه خبر...

رئیس مرکز پژوهشی مهندسی دریا در دانشگاه صنعتی شریف، گفت: انتقال منابع هیدروکربوری آبهای عمیق امری بسیار ضروری است و از همین رو بهره برداری از این منابع نیازمند به کارگیری فناوری های پیشرقته است.

مهندس سیف در میزگرد تخصصی نفت درباره تدوین نقشه راه اکتساب فناوری های تولید تجهزات اکتشاف، حفاری و استخراج، افزود: اهمیت جهانی منابع هیدروکربوری آبهای عمیق به قدری است که وزارت نفت در اوایل سال ٩١ تصمیم به مدیریت تکنولوژی این مهم نمود و بنابراین در همیبن راستا خبرگان این حوزه  تصمیم  به تدوین  نقشه راه  اکتساب ( انتقال ، بومی سازی ،طراحی و تولید ) فناوری های تولید و تجهیزات اکتشاف، حفاری، استخراج و بهره برداری و انتقال منابع هیدروکربوری آب های عمیق گرفته است.

رئیس مرکز پژوهشی مهندسی دریا در دانشگاه صنعتی شریف یادآور شد: ایران با توجه به شرایط اقتصادی، در اعمال حاکمیت بر منابع موجود در آبهای سرزمینی در بزرگترین دریاچه جهان، داری ویژگی های خاصی است، زیرا برخلاف بعضی از کشورهای منطقه، ایران برای بهره برداری از این منابع باید بیشتر به نیروی متخصص داخلی خود متکی باشد.

ادامه خبر...