skypeYahoo Emailrss
Live Help
آخرین اخبار
سوالات متداول
نظرسنجی
نظر شما در ارتباط با وب سایت چیست؟پیوندها
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
رئیس مدیریت دارایی‌های فیزیکی شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت برای نخستین‌بار در صنعت نفت موفق به تدوین اسناد راهبردی مدیریت دارایی‌های فیزیکی بر اساس استانداردهای مدون ملی و بین‌المللی شد. به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سیدعلی سیدی‌پور در توضیح این مطلب افزود: این اسناد شامل سه سند راهبردی سیاست کلان و چشم انداز، خط‌مشی، راهبردها و اهداف نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی شرکت در افق ۱۴۰۵ است. وی با اشاره به اینکه با پایان فرآیند تدوین و تصویب، اسناد پیش گفته تا پیش از پایان ماه برای اجرا ابلاغ خواهد شد، اظهار کرد: براساس برآوردها این بخش با خودکفایی در ارزیابی‌های سازمان، تدوین اسناد راهبردی، توانمندی آموزشی و به حداقل رساندن نیاز به خدمات خارج از سازمان، تاکنون صرفه‌جویی قابل توجه مالی برای شرکت داشته است. سیدی‌پور گفت: با تشکیل کارگروه ساماندهی اموال و دارایی‌های شرکت در بهمن ماه سال گذشته، فرآیند پایش و بهینه‌سازی توزیع اموال و دارایی‌های فیزیکی شرکت شتاب گرفته و با آینده‌نگری مدیریت ارشد شرکت در زمینه مدیریت اطلاعات دارایی‌های فیزیکی نیز اقدام‌های موثری انجام شده است. رئیس مدیریت دارایی‌های فیزیکی شرکت ملی حفاری ایران افزود: در همین ارتباط داشبورد اطلاعات یکپارچه چرخه عمر دارایی‌ها با هدف ایجاد زیرساخت بانک اطلاعاتی یکپارچه از همه اموال و دارایی‌های سازمان، طراحی شده و به سبب نتایج دومین ارزیابی مدیریت دارایی‌های فیزیکی که از سوی کارکنان این مدیریت به انجام رسید در دو حوزه راهبردی و سیستم‌های پشتیبان، این شرکت به محدوده نرم معیار جهانی (Benchmark) وارد شده است. وی تصریح کرد: این موفقیت بدون مشارکت و فعالیت‌های موثر مدیریت‌های مختلف شرکت و اقدام‌های اداره مدیریت دارایی‌های فیزیکی و همراهی و مساعدت‌های مدیریت امور مالی به دست نمی‌آمد، زیرا این رشد کیفی تنها پس از دو سال از تشکیل اداره مدیریت دارایی‌های فیزیکی تحقق یافته است.
ادامه خبر...

طی ماه های اخیر، طرح عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی به عنوان یکی از راهکارهای مؤثر در فروش نفت خام از سوی مسئولان دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر کارشناسان مرتبط معرفی شده است. شرکت ملی نفت ایران با همکاری بورس انرژی، این فرصت را برای تجار و شرکت‌های خصوصی فراهم کرده است تا در محیطی رقابتی، محصولاتی نظیر نفت‌خام و میعانات گازی صادراتی ایران را با قیمت مناسبی خریداری کنند و بتوانند در بازار‌های بین‌المللی به تجارت بپردازند. هم‌اکنون این عرضه‌ها به‌صورت هفتگی در بورس انرژی انجام و جزئیات مربوط به عرضه نفت‌خام و میعانات گازی در بورس انرژی در پایگاه اینترنتی شرکت ملی نفت ایران به نشانی bourse.nioc.ir اطلاع رسانی می‌شود. از مهم‌ترین جذابیت‌های بورس انرژی برای معاملات نفت‌خام و میعانات گازی، امکان ورود آسان خریداران خصوصی داخلی و خارجی به این سازوکار، مخفی بودن هویت خریداران و امکان تسویه اعتباری بهای محموله‌های نفتی است که تسهیلات مناسبی را برای تجار خواهان خرید نفت ایران فراهم می‌کند
ادامه خبر...

 • ۱۰:۳۹ (دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴)
 • دولت نیجریه اعلام کرد که اگر روند کاهشی قیمت نفت ادامه یابد، ممکن است برآورد قیمت این کالای راهبردی را در بودجه امسال از ٣٨ دلار برای هر بشکه کاهش یابد.
 • به گزارش خبرگزاری رویترز از ابوجا، وزیر بودجه و برنامه ریزی نیجریه اعلام کرد که اگر روند کاهشی قیمت نفت کاهش یابد، ممکن است دولت این کشور برآورد قیمت نفت را نسبت به مبنای کنونی ٣٨ دلار برای هر بشکه کمتر کند.

  اودما اودو اودما، وزیر بودجه و برنامه ریزی، اعلام کرد که ممکن است پس از ماه ژوئن سال جاری میلادی، اصلاحیه ای درباره بودجه به مجلس تقدیم شود.

  وی در سخنان خود خطاب به مجلس نیجریه گفت: اگر تا نیمه امسال تحولی در بازار نفت ایجاد نشود، با اصلاحیه میان دوره به مجلس باز خواهیم گشت.

ادامه خبر...

 • ۰۸:۳۲ (چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴)
 • افزایش ذخیره سازی سوخت در آمریکا سبب شد که روند کاهشی قیمت نفت در بازارهای جهانی ادامه یابد.
 • به گزارش خبرگزاری رویترز، در معاملات دیروز (سه شنبه، ١٣ بهمن) پس از آن که مؤسسه نفت آمریکا (ای پی آی) اعلام کرد که سطح ذخیره سازی نفت خام این کشور سه میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه افزایش یافته است، قیمت نفت خام کاهش یافت.

  قیمت هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا با یک دلار و ٧٤ سنت کاهش، به زیر مرز ٣٠ دلار بازگشت و در سطح ٢٩ دلار و ٨٨ سنت تثبیت شد.

  شاخص نفت خام برنت نیز یک دلار و ٧٩ سنت افت قیمت را تجربه کرد و در پایان معاملات دیروز به قیمت ٣٢ دلار و ٤٣ سنت رسید.

ادامه خبر...

 • ۰۸:۴۵ (دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴)
 • کند شدن رشد اقتصادی در کشورهای آسیایی و همچنین کاهش امیدواری به کاهش عرضه نفت سبب شد قیمت این کالا کاهش یابد.
 • به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، در آغاز معاملات امروز (دوشنبه ١٢ بهمن) قیمت نفت کاهش یافت زیرا کره جنوبی و چین، آمارهای اقتصادی ناامید کننده ای داشتند و دورنمای همکاری کشورهای تولیدکننده نفت برای کاهش عرضه این کالا، تاریک شد.

  در ساعت یک و ٥٧ دقیقه به وقت گرینویچ، قیمت شاخص نفت خام برنت با ٤٥ سنت کاهش، به ٣٥ دلار و ٥٤ سنت و قیمت شاخص نفت خام آمریکا با ٣٥ سنت کاهش، به ٣٣ دلار و ٢٧ سنت رسید.

  فعالیت در بخش صنعت چین در ماه ژانویه امسال شدیدترین روند کاهشی خود را در سه سال و نیم گذشته تجربه کرد که برای کارشناسان، غافلگیرکننده بود.

  شاخص مدیران فروش چین نیز به پایین ترین حد خود از سال ٢٠١٢ میلادی تا کنون رسید.

  صادرات کره جنوبی نیز در ماه ژانویه با ١٨,٥ درصد افت سالانه رو به رو شد و به پایین ترین حد از سال ٢٠٠٩ میلادی تا کنون رسید.

ادامه خبر...