skypeYahoo Emailrss
Live Help
آخرین اخبار
سوالات متداول
نظرسنجی
نظر شما در ارتباط با وب سایت چیست؟پیوندها
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
میانگین قیمت سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به ۱۳ اردیبهشت‌ماه نسبت به هفته پیش از آن (۶ اردیبهشت‌ماه) یک دلار و ۷۷ سنت برای هر بشکه کاهش یافت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه اوپک، میانگین قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در هفته گذشته (۱۳ اردیبهشت‌ماه) به ۷۰ دلار و ۶۱ سنت برای هر بشکه رسید، در حالی که قیمت این شاخص هفته پیش از آن ۷۲ دلار و ۳۸سنت بود.

سبد نفتی اوپک شامل انواع نفت خام تولیدی ۱۴ کشور عضو این سازمان است.

کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی به سبد نفتی اوپک ختم نشد و قیمت نفت خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) امروز و تا لحظه درج این خبر با کاهش همراه شده است. هر بشکه نفت برنت دریای شمال براساس گزارش اویل پرایس، به ۶۹ دلار و ۳۵ سنت و هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز به ۶۰ دلار و ۵۷ سنت برای هر بشکه رسیده است.

ادامه خبر...

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

رئیس مجلس شورای اسلامی:

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به‌ظاهر دیدگاه بی‌منطق مسئولان آمریکایی تمامی ندارد و به نظر می‌رسد به جای سیاست‌ورزی به عملیات روانی اشتغال دارند، گفت: توقف صادرات نفت ایران تحقق پیدا نخواهد کرد.به گزارش خبرنگار شانا، علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور گفت: آمریکا می‌خواهد خلیج‌فارس را برای خود حفظ کند؛ آنچه آمریکایی‌ها در اینجا انجام می‌دادند از این قرار بود که از یکسو نفت ایران را که در مقیاس وسیع به غارت بیشتر شباهت داشت، استخراج می‌کردند و از سوی دیگر، بخش بزرگی از پولی را که بابت نفت به ایران پرداخت می‌کردند به اسم فروش اسلحه مدرن دوباره از ایران پس می‌گرفتند.

وی افزود: به‌ظاهر دیدگاه بی‌منطق مسئولان آمریکایی تمامی ندارد و به نظر می‌رسد به جای سیاست‌ورزی به عملیات روانی اشتغال دارند؛ با خلق ماجراهای زنجیره‌ای، ایجاد سرگرمی بین‌المللی می‌کنند و پس از اقدام‌های غیرقانونی درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امریه صفر کردن نفت ایران گام دیگری است که تحقق نمی‌یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان به خوبی ایراد فرمودند، در این زمان وحدت و انسجام داخلی مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده این نبرد اراده‌ها در کشور است.

لاریجانی عنوان کرد: به تعبیر ایشان اختلاف سلایق را باید در این مرحله کنار گذاشت و بر  هدف اصلی یعنی مقاومت در مقابل استبداد بین‌المللی مدرن ایستادگی کرد که آنها عزت ملت را هدف‌گیری کرده‌اند، از این رو باید پایمردی و وفاق داشت و در این راه از هرچه به ساختار وحدت جامعه لطمه می‌زند، پرهیز کرد.

 


ادامه خبر...

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

فرخ علیخانی با حکم مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به عنوان معاون مدیرعامل در امور تولید منصوب شد
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، در حکم مسعود کرباسیان، معاون وزیر نفت خطاب به علیخانی آمده است:

«با توجه به سوابق و تجربیات ارزشمند و توانمندی‌های جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان معاون مدیرعامل در امور تولید منصوب می‌شوید.

توفیقات جنابعالی را در انجام وظایف محوله از خداوند منان خواستارم.»

شایان ذکر است علیخانی پیش از این به عنوان سرپرست معاونت تولید مدیرعامل مشغول به کار بوده است.

ادامه خبر...

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران به عنوان رویداد مهم بین‌المللی، ریشه‌ای
غنی داشته و از نظر گستردگی و حضور انبوه تولیدکنندگان، بهره‌برداران و
علاقمندان در ایران و کشورهای فعال در حوزه نفت و تجهیزات نفت و
گاز، رویدادی شناخته شده و مهم است.
 


به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مجید بوجارزاده، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اهمیت برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز پالایش و پتروشیمی و بیان این مطلب، اظهار کرد: شرکت ملی گاز ایران سال‌هاست که همسو با شعار «رونق تولید» فعالیت کرده و با حمایت از صنایع داخلی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز خود، گام‌های اساسی و مهمی برداشته است.

وی با اشاره به این که سال ۹۷، سال بسیار پربار و خوبی برای ما به لحاظ کارکرد مناسب در پالایشگاه‌ها، گازرسانی، اجرای پروژه‌های مهم، خطوط انتقال و دیگر بخش‌ها با رویکرد حمایت از ساخت داخل بود، افزود: حضور پرشور شرکت‌های داخلی در این رویداد کاملاً محسوس است و شرکت ملی گاز ایران نیز به عنوان یکی از شرکت‌های اصلی وزارت نفت، مانند هر سال حضور پررنگی در نمایشگاه نفت دارد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز در ادامه، با اشاره به اینکه غرفه شرکت ملی گاز ایران در سالن B ۳۸ فعالیت‌های این شرکت را در معرض دید عموم قرار می‌دهد، اظهار کرد: همانند سال‌های گذشته، با حضور شرکت‌های اصلی تابعه این شرکت و مدیریت‌های پاسخگوی مراجعان خواهیم بود و توانمندی‌های صنعت گاز را به استحضار مراجعان می‌رسانیم.

بوجارزاده با بیان اینکه این شرکت از سال‌ها پیش با بحث داخلی‌سازی، رونق تولید را در برنامه خود داشته و در بخش‌های مختلف برای نیازهای خود، تقریباً به خوداتکایی به صنایع داخلی رسیده، تصریح کرد: می‌توان گفت که تقریباً همه تجهیزات مورد نیاز این صنعت، به‌ویژه در بخش گازرسانی در داخل کشور ساخته می‌شود و این شرکت در حوزه ساخت داخل در طول سال‌های گذشته، به‌عنوان یکی از ایرانی‌ترین و بومی‌ترین بخش‌های صنعت نفت و گاز فعالیت و به تولیدکنندگان داخلی اعتماد و اتکا داشته است.

به گفته وی، این روند در حوزه‌های پژوهشی شرکت ملی گاز ایران نیز وجود داشته که از آن جمله می‌توان به همکاری این مدیریت با پردیس‌های مختلف و فن‌بازار، اشاره کرد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: گردش اطلاعات و ارتباطاتی که در این چهار روز میان مدیران و شرکت‌های داخلی و خارجی ایجاد می‌شود، آثار زیادی در فعالیت‌های آینده و توسعه‌ای شرکت‌ها دارد.

شایان ذکر است که بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

ادامه خبر...

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
رئیس مدیریت دارایی‌های فیزیکی شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت برای نخستین‌بار در صنعت نفت موفق به تدوین اسناد راهبردی مدیریت دارایی‌های فیزیکی بر اساس استانداردهای مدون ملی و بین‌المللی شد. به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سیدعلی سیدی‌پور در توضیح این مطلب افزود: این اسناد شامل سه سند راهبردی سیاست کلان و چشم انداز، خط‌مشی، راهبردها و اهداف نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی شرکت در افق ۱۴۰۵ است. وی با اشاره به اینکه با پایان فرآیند تدوین و تصویب، اسناد پیش گفته تا پیش از پایان ماه برای اجرا ابلاغ خواهد شد، اظهار کرد: براساس برآوردها این بخش با خودکفایی در ارزیابی‌های سازمان، تدوین اسناد راهبردی، توانمندی آموزشی و به حداقل رساندن نیاز به خدمات خارج از سازمان، تاکنون صرفه‌جویی قابل توجه مالی برای شرکت داشته است. سیدی‌پور گفت: با تشکیل کارگروه ساماندهی اموال و دارایی‌های شرکت در بهمن ماه سال گذشته، فرآیند پایش و بهینه‌سازی توزیع اموال و دارایی‌های فیزیکی شرکت شتاب گرفته و با آینده‌نگری مدیریت ارشد شرکت در زمینه مدیریت اطلاعات دارایی‌های فیزیکی نیز اقدام‌های موثری انجام شده است. رئیس مدیریت دارایی‌های فیزیکی شرکت ملی حفاری ایران افزود: در همین ارتباط داشبورد اطلاعات یکپارچه چرخه عمر دارایی‌ها با هدف ایجاد زیرساخت بانک اطلاعاتی یکپارچه از همه اموال و دارایی‌های سازمان، طراحی شده و به سبب نتایج دومین ارزیابی مدیریت دارایی‌های فیزیکی که از سوی کارکنان این مدیریت به انجام رسید در دو حوزه راهبردی و سیستم‌های پشتیبان، این شرکت به محدوده نرم معیار جهانی (Benchmark) وارد شده است. وی تصریح کرد: این موفقیت بدون مشارکت و فعالیت‌های موثر مدیریت‌های مختلف شرکت و اقدام‌های اداره مدیریت دارایی‌های فیزیکی و همراهی و مساعدت‌های مدیریت امور مالی به دست نمی‌آمد، زیرا این رشد کیفی تنها پس از دو سال از تشکیل اداره مدیریت دارایی‌های فیزیکی تحقق یافته است.
ادامه خبر...