skypeYahoo Emailrss
Live Help
آخرین اخبار
سوالات متداول
نظرسنجی
نظر شما در ارتباط با وب سایت چیست؟پیوندها
قیمت سبدنفتی اوپک روز سه شنبه (۳۱ اردیبهشت‌ماه) نسبت به دوشنبه (۳۰ اردیبهشت‌ماه) ۷۶ سنت کاهش یافت.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه اوپک، قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز به ۷۱ دلار و ۷۱ سنت برای هر بشکه رسید در حالی‌که روز دوشنبه ۷۲ دلار و ۴۷ سنت برای هر بشکه بوده است.

سبد نفت‌خام اوپک شامل ١٤ نوع نفت‌خام اعضای این سازمان است.

قیمت نفت‌خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز روز چهارشنبه (یکم خردادماه) و تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب ۷۱ دلار و ۶۸ سنت و ۶۲ دلار و ۴۵ سنت به ازای هر بشکه بود.

ادامه خبر...

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
متحدان آمریکا در قاره اروپا، تصمیم‌های اخیر دولت آمریکا برای تحریم معاملات نفتی ایران و محدودیت معافیت‌های مربوط به پروژه‌های هسته‌ای ایران را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای مشترک با همتایان آلمانی و فرانسوی خود و اتحادیه اروپا، اعلام کرد: ما با تأسف و نگرانی تصمیم آمریکا برای تمدید نکردن معافیت‌های مربوط به معاملات نفتی با ایران را مورد توجه قرار می‌دهیم.

این نهاد افزود: ما همچنین با نگرانی تصمیم آمریکا برای خودداری از تمدید کامل معافیت‌های مربوط به پروژه‌های غیرنظامی هسته‌ای را مورد توجه قرار می‌دهیم.

آمریکا هفته گذشته برای وادار کردن ایران به توقف غنی‌سازی محدود و توسعه تنها نیروگاه اتمی ایران اقدام و تلاش خود ضد ایران را تشدید کرد. پیش از این نیز آمریکا اعلام کرده بود معافیت مشتریان نفت ایران از تحریم‌ها را تمدید نمی‌کند.

ادامه خبر...

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
میانگین قیمت سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به ۱۳ اردیبهشت‌ماه نسبت به هفته پیش از آن (۶ اردیبهشت‌ماه) یک دلار و ۷۷ سنت برای هر بشکه کاهش یافت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه اوپک، میانگین قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در هفته گذشته (۱۳ اردیبهشت‌ماه) به ۷۰ دلار و ۶۱ سنت برای هر بشکه رسید، در حالی که قیمت این شاخص هفته پیش از آن ۷۲ دلار و ۳۸سنت بود.

سبد نفتی اوپک شامل انواع نفت خام تولیدی ۱۴ کشور عضو این سازمان است.

کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی به سبد نفتی اوپک ختم نشد و قیمت نفت خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) امروز و تا لحظه درج این خبر با کاهش همراه شده است. هر بشکه نفت برنت دریای شمال براساس گزارش اویل پرایس، به ۶۹ دلار و ۳۵ سنت و هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز به ۶۰ دلار و ۵۷ سنت برای هر بشکه رسیده است.

ادامه خبر...

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

رئیس مجلس شورای اسلامی:

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به‌ظاهر دیدگاه بی‌منطق مسئولان آمریکایی تمامی ندارد و به نظر می‌رسد به جای سیاست‌ورزی به عملیات روانی اشتغال دارند، گفت: توقف صادرات نفت ایران تحقق پیدا نخواهد کرد.به گزارش خبرنگار شانا، علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور گفت: آمریکا می‌خواهد خلیج‌فارس را برای خود حفظ کند؛ آنچه آمریکایی‌ها در اینجا انجام می‌دادند از این قرار بود که از یکسو نفت ایران را که در مقیاس وسیع به غارت بیشتر شباهت داشت، استخراج می‌کردند و از سوی دیگر، بخش بزرگی از پولی را که بابت نفت به ایران پرداخت می‌کردند به اسم فروش اسلحه مدرن دوباره از ایران پس می‌گرفتند.

وی افزود: به‌ظاهر دیدگاه بی‌منطق مسئولان آمریکایی تمامی ندارد و به نظر می‌رسد به جای سیاست‌ورزی به عملیات روانی اشتغال دارند؛ با خلق ماجراهای زنجیره‌ای، ایجاد سرگرمی بین‌المللی می‌کنند و پس از اقدام‌های غیرقانونی درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امریه صفر کردن نفت ایران گام دیگری است که تحقق نمی‌یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان به خوبی ایراد فرمودند، در این زمان وحدت و انسجام داخلی مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده این نبرد اراده‌ها در کشور است.

لاریجانی عنوان کرد: به تعبیر ایشان اختلاف سلایق را باید در این مرحله کنار گذاشت و بر  هدف اصلی یعنی مقاومت در مقابل استبداد بین‌المللی مدرن ایستادگی کرد که آنها عزت ملت را هدف‌گیری کرده‌اند، از این رو باید پایمردی و وفاق داشت و در این راه از هرچه به ساختار وحدت جامعه لطمه می‌زند، پرهیز کرد.

 


ادامه خبر...

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

فرخ علیخانی با حکم مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به عنوان معاون مدیرعامل در امور تولید منصوب شد
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، در حکم مسعود کرباسیان، معاون وزیر نفت خطاب به علیخانی آمده است:

«با توجه به سوابق و تجربیات ارزشمند و توانمندی‌های جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان معاون مدیرعامل در امور تولید منصوب می‌شوید.

توفیقات جنابعالی را در انجام وظایف محوله از خداوند منان خواستارم.»

شایان ذکر است علیخانی پیش از این به عنوان سرپرست معاونت تولید مدیرعامل مشغول به کار بوده است.

ادامه خبر...