skypeYahoo Emailrss
Live Help
آخرین اخبار
سوالات متداول
نظرسنجی
نظر شما در ارتباط با وب سایت چیست؟پیوندها
 • ۰۹:۵۹ (دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴)
 • تولید نفت برزیل در نخستین ماه امسال به پایین ترین سطح خود در بیش از یک سال اخیر رسید.
 • به گزارش خبرگزاری رویترز از ریو دو ژانیرو، نهاد نظارت بر صنعت نفت برزیل (ای ان پی) اعلام کرد که به دلیل تعطیلیهای ناشی از انجام عملیات نگهداری در سکوهای دریایی، تولید نفت و گاز برزیل در ماه ژانویه سال ٢٠١٦ میلادی به پایین ترین حد خود در ١٤ ماه اخیر رسید.

  میانگین تولید روزانه نفت و گاز از سوی چهل و سه شرکت نفتی فعال در برزیل در ماه ژانویه امسال به دو میلیون و ٩٦٥ بشکه معادل نفت رسید که ٣,٦ درصد نسبت به سال پیش کمتر بود.

  شرکت پتروبراس، بزرگترین شرکت نفتی برزیل، با توجه به شرایط کنونی افت قیمت نفت، قصد دارد تا ماه ژوئن سال جاری چند عملیات نگهداری دیگر نیز انجام دهد و تجهیزات سکوهای نفتی خود را ارتقا دهد.

ادامه خبر...

 • ۰۹:۳۴ (دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴)
 • سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،گفت:در این کمیسیون مصوب شد که در بودجه سال آینده ١٤,٥ درصد از درآمدهای نفت برای طرحهای توسعه ای اختصاص یابد و همچنین ٢٠ درصد از درآمدهای حاصل از صادرات نفت و گاز به صندوق توسعه ملی واریز شود.
 • حسین امیری خامکانی در گفتگو با خبرنگار شانا، درباره جلسه عصر دیروز ( یکشنبه، ١١ بهمن ماه) کمیسیون انرژی مجلس گفت: اعضای کمیسیون انرژی مجلس در نشست دیروز به بررسی لایحه بودجه سال ١٣٩٥ کل کشور با محوریت بخش انرژی پرداختند.

  وی افزود: بندهایی از تبصره الف بودجه سال آینده در حوزه انرژی بررسی و موادی از آن در کمیسیون تصویب شد.

  امیری خامکانی افزود: در  این جلسه  و بر اساس لایحه بودجه مقرر شد ١٤,٥ درصد از درآمدهای نفت برای طرحهای توسعه ای اختصاص و همچنین ٢٠ درصد از درآمدهای صادرات نفت و گاز به صندوق توسعه ملی واریز شود.

  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مسؤلان و کارشناسان دیوان محاسبات و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در نشست کمیسیون انرژی حضور داشتند.

  گفتنی است، دولت در ماده‌ واحده بودجه کل کشور (٩٥) درباره سهم صندوق توسعه ملی پیشنهاد داد: سهم صندوق توسعه ملی موضوع ‌بند (ب) ماده (١) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (٢)، بیست درصد (٢٠%) تعیین می‌شود. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است بیست درصد (٢٠%) ارزش صادرات گاز طبیعی را پس از کسر ارزش گاز طبیعی وارداتی به‌حساب صندوق توسعه ملی واریز کند. مبلغ واریزی از ماه یـازدهم سـال محاسبه و تسویه می‌شود. استفاده از سهم صندوق یادشده برای افزایش سرمایه بانکها مجاز است.

  بند (ب) ماده (١) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (٢) که پارسال به‌صورت قانون دائمی تصویب‌شده است، تصریح می‌کند: وزارت نفت از طریق شرکت دولتی اصلی تابعه ذی‌ربط، مکلف است دریافتیهای حاصل از صادرات نفت خام و میعانات گازی اعم از صادرات هرسال و سالهای قبل را به هر صورت پس از کسر بازپرداخت تعهدات بیع متقابل به‌عنوان علی‌الحساب پرداختهای موضوع این ماده بلافاصله از طریق حسابهای مورد تأیید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به حسابهای مربوط در خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از وجوه حاصله، هرماه به‌طور متناسب، سهم وزارت نفت را از طریق شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط (با احتساب بازپرداختهای بیع متقابل)، سهم صندوق توسعه ملی و سهم درآمد عمومی دولت که به‌موجب قانون تعیین می‌شود، پس از فروش مبالغ ارزی به نرخی که ضوابط آن را شورای پول و اعتبار مشخص می‌کند به‌حساب مربوط نزد خزانه‌داری کل کشور و مازاد آن را به‌حساب ذخیره ارزی واریز کند.

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است سهم وزارت نفت را از طریق شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط به حسابهای آن شرکت، مورد تأیید خزانه‌داری کل کشور در داخل و مورد تأیید آن بانک در خارج از کشور برای پرداخت به پیمانکاران، سازندگان و عرضه‌کنندگان مواد و تجهیزات مربوط به‌طرف قرارداد و هزینه‌های جاری و تعهدات ارزی شرکت واریز و برای قراردادهای تسهیلات مالی خارجی توثیق کند.

ادامه خبر...

 • ۱۱:۳۸ (شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴)
 • وزیر اقتصاد لهستان گفت: لهستان امکانات زیادی در زمینه استخراج منابع نفت و گاز دارد، ایران نیز دارای منابع بزرگ انرژی و نفت و گاز است، از این رو دو کشور می‌توانند در این حوزه همکاریهای خود را گسترش دهند و سرمایه گذاری مشترک داشته باشند.
 • به گزارش خبرنگار شانا، یانوش پیخوچنسکی، معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد لهستان، امروز (شنبه ٤ مهرماه) با حضور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، با بیان این که ایران و لهستان به همکاریهای مشترک در حوزه اقتصادی نیازمند هستند، گفت: امیدواریم اعتماد اقتصادی بین دو کشور روز به روز افزایش یابد، زیرا زمینه های همکاری بین دو طرف فراوان است.

  وی افزود: لهستان امکانات زیادی در زمینه استخراج منابع نفت و گاز دارد، ایران نیز دارای منابع بزرگ انرژی و نفت و گاز در جهان است، از این رو، دو کشور می‌توانند در این زمینه همکاریهای خود را گسترش دهند و سرمایه گذاری مشترک داشته باشند.

  معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد لهستان با اشاره به این که ما سیاستمداران کسانی هستیم که دربهای تجاری را می‌گشاییم، تصریح کرد: لهستان در بخشهای مختلف از جمله محیط زیست، نیروگاهها و انرژی آماده همکاری با ایران است و از هم اکنون نیز آماده انعقاد قراردادهای اقتصادی در این زمینه ها با ایران هستیم.

  وی با بیان این که تجار لهستانی با امیدواریهای فراوانی به ایران سفر کرده‌اند، عنوان کرد: امیدواریم روابط اقتصادی تهران، ورشو تا سال آینده به میزان سه برابر افزایش یابد، چراکه پتانسیل توسعه و گسترش این همکاریها نیز بین دو طرف وجود دارد.

ادامه خبر...