skypeYahoo Emailrss
Live Help
آخرین اخبار
سوالات متداول
نظرسنجی
نظر شما در ارتباط با وب سایت چیست؟پیوندها
معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران بر لزوم حمایت فنی، حقوقی و مالی از سازندگان صنعت نفت تاکید کرد و معرفی نیازمندی‌های جدید صنعت نفت و حمایت همه جانبه از سازندگان داخلی را از جمله اهداف این نمایشگاه برشمرد. به گزارش خبرنگار شانا، فرخ علیخانی امروز (جمعه، ٢٢ آذرماه) در افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری در اهواز، اظهار کرد: نمایشگاه محلی برای عرضه توانمندی‌هاست و از همه سازندگان داخلی، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها درخواست دارم که تمرکز اصلی آنها روی بخش هایتک باشد. معاون شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه تولید ایمن و پایدار از جمله دستورکارهای اصلی این شرکت است، گفت: همسو با این الزام، باید اهدافمان در سایه یک تعامل دوجانبه میان مسئولان و دست اندرکاران دولتی و سازندگان داخلی محقق شود. وی در ادامه به طرح بزرگ افزایش و نگهداشت تولید نفت و طرح ملی انتقال نفت خام گوره-جاسک اشاره و اظهار کرد: با توجه به ظرفیت کشور، این دو طرح در تمامی ابعاد از سوی سازندگان داخلی انجام می‎شود که بخش بزرگی از آن سهم شرکت‌های فعال در استان خوزستان است. یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری بعدازظهر امروز (جمعه، ۲۲ آذرماه) با حضور غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، فرخ علیخانی، معاون تولید شرکت ملی نفت ایران، احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دیگر مدیران ارشد و فعالان صنایع نفت و گاز فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و ۲۵ آذرماه به کار خود پایان می‌دهد. کد خبر
ادامه خبر...

۱آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به مهم‌ترین اقدام‌های انجام‌شده در صنعت نفت با هدف حمایت از ظرفیت‌های داخلی اشاره کرد و گفت: عملکرد صنعت نفت، نشان‌دهنده حمایت حداکثری این صنعت از شرکت‌های ایرانی است.
به گزارش خبرنگار شانا، مسعود کرباسیان شامگاه سه‌شنبه (۳۰ مهرماه) در حاشیه دیدار مدیران ارشد صنعت نفت با فعالان بخش خصوصی، در جمع خبرنگاران گفت: اجرای طرح بومی‌سازی ۱۰ گروه کالایی، تولید لوله نیس برای نخستین بار در کشور که سبب جلوگیری از خروج حدود ۳۰۰ میلیون یورو ارز از کشور شد، واگذاری قراردادهای ساخت پمپ‌های پروژه گوره - جاسک و اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید، از جمله اقدام‌هایی است که با هدف حمایت از شرکت‌های ایرانی از سوی صنعت نفت دنبال می‌شود.

وی گفت: البته فعالان بخش خصوصی با مشکلاتی از جمله تغییر نرخ برابری ارز و افزایش هزینه‌هایشان مواجه‌اند که به این منظور ما نیز در صنعت نفت به نوبه خود درصدد چاره‌اندیشی برای رفع مشکلات فعالان این بخش هستیم.

کرباسیان با بیان اینکه طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت با حدود ۶.۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری اجرا می‌شود، ادامه داد: به‌طور قانونی و اخلاقی درست نیست کالایی که در داخل کشور ساخته شود، از خارج وارد شود و ما نیز این مهم را مدنظر داریم.

وی به تداوم روند عرضه نفت و فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد این روند رونق بیشتری بیابد.

دیدار و گفت‌وگوی وزیر نفت و مدیران ارشد صنعت نفت با فعالان بخش خصوصی شامگاه سه‌شنبه (۳۰ مهرماه) در مرکز همایش‌های تخصصی شرکت ملی نفت ایران (باغ کوشک) برگزار شد.

ادامه خبر...


۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

دوازدهمین مرحله عرضه نفت‌ خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل بورس انرژی، ۱۱ تیرماه برگزار می‎شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، اطلاعیه عرضه ۲ میلیون بشکه نفت‌ خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با قیمت پایه ۵۹ دلار و ۲۸ سنت برای هر بشکه برای تاریخ سه‌شنبه، ۱۱ تیرماه منتشر شد.

این دوازدهمین عرضه نفت خام سبک در رینگ بین‌الملل بورس انرژی در دوره جدید و پنجمین عرضه امسال است.

خریداران می‌توانند تا سه ماه پس از انجام معامله محموله را تحویل بگیرند و تحویل محموله در دیگر مناطق منوط به تائید شرکت ملی نفت ایران امکان‌پذیر است.

بر اساس این گزارش، عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش‌های فروش نفت و استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی به‌منظور صادرات نفت‌خام در دستور کار قرار گرفته است.

ادامه خبر...

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: طرح‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید در حوزه توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر تهران، با حمایت‌های تمام و کمال وزارت نفت در حال پیگیری است و به مرحله عملیاتی خواهد رسید. به گزارش خبرنگار شانا، محسن پورسیدآقایی در نشست هم‌اندیشی طرح‌های ماده ۱۲ در حوزه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر تهران که به میزبانی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برگزار شد، با اشاره به حمایت کامل وزارت نفت از طرح‌های توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و قدردانی از همکاری‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در این مسیر، عنوان کرد: طرح‌های توسعه و نوسازی ناوگان کشور با جدیت در دستور کار قرار دارند و اجرای قراردادهای سه‌جانبه‌ای که برای توسعه قطارهای شهری سال گذشته امضا شد، مطابق برنامه دنبال می‌شود. وی تلاش‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت را در جهت تسهیل مسیر اجرای قراردادهای یادشده، اقدامی موثر به‌منظور تسریع کار و نشان‌دهنده عزم وزارت نفت برای حمایت از طرح‌های توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور برشمرد. محسن دلاویز، مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت نیز در این نشست، ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی برای اجرایی کردن طرح‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، گفت: این شرکت طبق روال معمول برای هرگونه مساعدت به‌منظور تسهیل اجرای این طرح‌ها در حوزه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت آمادگی دارد. دلاویز به همکاری‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با سازمان‌های قطار شهری کلانشهرها و راه‌آهن سراسری در زمینه آموزش و ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی نیز اشاره کرد و افزود: به این ترتیب، این شرکت از همکاری بیشتر در زمینه فرهنگ‌سازی به منظور نهادینه کردن فرهنگ استفاده از خودروهای هیبریدی، برقی و گازسوز نیز استقبال می‌کند. ظرفیت‌های موجود برای بهره‌مندی از واردات خودروهای برقی، الزام‌های تقویت ناوگان اتوبوسرانی درون‌شهری و سایر موارد مرتبط با حمل‌ونقل عمومی، از دیگر مباحث طرح‌شده در نشست هم‌اندیشی طرح‌های ماده ۱۲ در حوزه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر تهران بود؛ نشستی که با حضور محسن پورسیدآقایی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران، مرضیه حصاری، مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و به میزبانی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برگزار شد. بر اساس این گزارش، پیش از این نیز، مدیران‌عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در نشست مشترکی که اردیبهشت‌ماه امسال به میزبانی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برگزار شده بود، از تلاش‌های وزارت نفت و این شرکت در حمایت حداکثری از اجرای طرح‌های اصلاح الگوی مصرف انرژی در بخش حمل‌ونقل قدردانی و اعلام کرده بودند که نفت در اجرای طرح‌ها و قراردادهای امضا شده در این حوزه، به عنوان یک بازوی توانمند از هیچ کمکی دریغ نکرده است.
ادامه خبر...

اطلاعیه عرضه نفت‌ خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل بورس انرژی برای تاریخ سه‌شنبه (۲۱ خردادماه) منتشر شد. به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، اطلاعیه عرضه ۲ میلیون بشکه نفت‌ خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با قیمت پایه ۶۷ دلار و ۳۲ سنت برای هر بشکه منتشر شد. این سومین عرضه نفت خام سبک در رینگ بین‌الملل بورس انرژی در سال ۹۸ است. خریداران می‌توانند تا سه ماه پس از انجام معامله محموله را تحویل بگیرند و تحویل محموله در دیگر مناطق منوط به تائید شرکت ملی نفت ایران امکان‌پذیر است. بر اساس این گزارش، عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش‌های فروش نفت و استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی به‌منظور صادرات نفت‌خام در دستور کار قرار گرفته است.
ادامه خبر...