skypeYahoo Emailrss
Live Help
آخرین اخبار
سوالات متداول
نظرسنجی
نظر شما در ارتباط با وب سایت چیست؟پیوندها
 •   (چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳)
 • معاون نظارت بر بورسها و ناشران سازمان بورس زمان و برنامه های مورد نظر برای بازگشایی ۶ نماد پالایشی در بورس و فرابورس را اعلام کرد.
 • به گزارش شانا، حسن امیری، معاون نظارت بر بورسها و ناشران سازمان بورس، در باره آخرین وضعیت ٦ پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تبریز، تهران، لاوان و شیراز و انتشار اطلاعات و بازگشایی نماد اظهار کرد: درحالی سازمان بورس برای اعلام قیمت خوراک و فرآورده های نفتی به پالایشگاه پیگیری های روزانه و مستمری را انجام داد که دیروز ابلاغیه قیمت ها به همه شرکتها ارسال شد.

  وی ادامه داد: همزمان با این رویداد، سازمان بورس از ٦ پالایشگاه پذیرفته در بورس و فرابورس خواست تا آخرین اطلاعات مربوط به تولید و فروش سال جاری را منتشر کنند تا همگان در جریان باشند؛ از سوی دیگر به مدیران این شرکت ها اعلام شد تا با لحاظ کردن قیمتهای اعلامی، صورتهای مالی امسال و بودجه ٩٤ را تهیه کنند.

  امیری با بیان این که کارشناسان و مدیران سازمان بورس تلاش ویژه و بسیج روزانه ایی را برای نهایی شدن گزارشهای دریافتی انجام داد و در روزهای آینده هم ادامه خواهند کرد، افزود: در صورت مساعدت شرکتها در ارایه صورتهای مالی در دو روز آینده، نماد این شرکتها شنبه آینده یا حداکثر یکشنبه ٢٤ اسفند در بورس و فرابورس باز خواهد شد تا سهامداران این گروه بعد از چندین ماه قادر به معامله و تصمیم گیری باشند.

  امیری در پاسخ به این پرسش که آیا نماد این شرکت به صورت گروهی در یک روز باز خواهند شد؟ توضیح داد: بله، ترجیح سازمان بورس این است که به منظور نهایی کردن بازگشت نماد ٦ پالایشگاه و تصمیم مناسب سهامداران و حل شدن این موضوع، نماد هر ٦ پالایشگاه، در یک روز ( شنبه یا حداکثر یکشنبه آینده) باز شود.

  معاون نظارت بر بورسها و ناشران سازمان بورس، گفت: با توجه به این که لحاظ کردن قیمتهای اعلامی در آمار تولید و فروش محصولات،مقوله جدیدی نبوده و گزارش های حسابرسی هم مربوط به این موارد نمی شود، در وهله اول نیازی به ارایه گزارش های حسابرسی شده صورت های مالی میاندوره ای پالایشگاه ها نیست.

  امیری  ادامه داد: انتظار می رود با مساعدت مدیران هر پالایشگاه در ارایه صورتهای مالی و بررسی های کارشناسی سازمان بورس و همراهی و همکاری همه فعالان بازار سرمایه ، یکی از موارد مبهم طولانی مدت مربوط به صنایع بورسی در همین سال ٩٣ برطرف شود و نفدینگی بازار و درجه تحرک سهامداران افزایش یابد.

ادامه خبر...

روز یکشنبه 17 اسفند ماه، 30 نوع کالا در تالارهای مختلف بورس کالای ایران عرضه می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، در این روز و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، در صورت تقاضا، چهار هزار تن مس کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران با قیمت پایه 194 هزار و 972 ریال راهی تالار معاملات می شود. این شرکت همچنین در صورت تقاضا، 3500 تن مس مفتول را با قیمت پایه 202 هزار و 287 ریال عرضه می کند. از دیگر محصولات عرضه شده شرکت صنایع ملی صنایع مس ایران در این روز می توان به 200 تن سولفور مولیبدن و  18 تن کنسانتره فلزات گرانبها اشاره کرد.

علاوه بر این، 270 تن مس مفتول شرکت صنایع تولیدی دنیای مس کاشان عرضه را با قیمت پایه 202 هزار و 837 ریال تجربه می کند.

تالار محصولات صنعتی و معدنی همچنین شاهد عرضه 2950 تن میلگرد A3-16,18 و 1419 تن تیرآهن 20 شرکت ذوب آهن اصفهان است.

این گزارش همچنین حاکی است، در این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، 40 هزار و 80 تن وکیوم باتوم پالایش نفت تهران، پالایش نفت شیراز، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت بندرعباس عرضه می شود. علاوه بر این، 22 هزار و 683 تن انواع ماده پتروشیمی، 24 هزار تن لوب کات، 34 هزار تن قیر و 2600 تن گوگرد روی تابلوی عرضه می رود.

گفتنی است، 11 هزار و 100 تن انواع قیر و 100 تن عایق رطوبتی در تالار صادراتی عرضه می شود.

شایان ذکر است، در این روز و در تالار محصولات کشاورزی، 34 هزار و 15 تن ذرت دانه ای، ، سه هزار تن انواع برنج، 200 تن شکرسفید و 25 تن کنجاله سویا پلیت   راهی تالار معاملات می شود.

 

 

 

 
ادامه خبر...

 •   (یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳)
 • بورس کالای ایران با هدف گسترش فعالیتهای خود در پی گسترش همکاری با کشورهای منطقه است.
 • به گزارش شانا، حسین پناهیان، مدیرعامل بورس کالا با اشاره به افزایش تعامل با کشورهای منطقه، درباره تعامل بورس کالا در حوزه کشورهای عضو اکو  اظهار کرد: مهمترین نکته در افزایش تعاملات بین بورسهای کالایی، این  است که این نهادها امکانی را فراهم کنند تا بورسهای کالایی میان چند کشور که مبادلات و تجارت بین المللی بیشتری با هم دارند بتوانند مبادله کالا و کشف قیمت را بین یکدیگر انجام دهند.

  وی در باره تعامل بورس کالا با سازمان اکو افزود: بحثی که با اکو داشتیم این است که یک سری تعاملاتی را از لحاظ اقتصادی بین کشورهای اکو که ایران هم در واقع عضو آن است، صورت بگیرد.

  مدیرعامل بورس کالای ایران ادامه داد: به دنبال این هستیم کالاهایی که بین کشورهای عضو اکو مبادله می شود و ماهیت بورسی دارد به این معنی که استاندارد پذیر باشد، قابلیت معامله در تابلو را داشته باشد و کشف قیمت آن بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا صورت گیرد، همچنین خریدار انحصاری یا فروشنده انحصاری نداشته باشد را به طور هم زمان در یک تابلو و در یک زمان معاملاتی، معامله کنیم.

  پناهیان در باره جایگاه بورس کالا در سطح خاورمیانه ابراز داشت: نکته مهمی که وجود دارد این است که قابلیت مقایسه بورسهای کالایی با کشورهای اطراف، درست نیست به این دلیل که بعضی از کشورهای اطراف، بورس کالا ندارند و برخی هم بر کالاهای خاص فعالیت می کنند و عمده فعالیت آنها روی ابزارهای مشتقه مالی است.

  وی اظهار کرد: به طور مثال، بورس کالای پاکستان  بیشتر روی قرارداد آتی نفت فعالیت می کند در حالی که نه نفتی آنجا معامله می شود نه معاملات نفتی در آنجا متمرکز است.

  به گزارش روابط عمومی بورس کالای ایران، پناهیان با اشاره به فعالیتهای این بازار عنوان داشت: بورس کالا دو تا ماهیت متفاوت دارد یک بخش فیزیکی معاملات و یک بخش مشتقه و ابزارهای مالی.

  پناهیان توضیح داد: بخش فیزیکی بورس کالا قابل مقایسه با خیلی از کشورهای اطراف نیست البته به غیر از یک سری کشورهای حوزه CIS (جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع) که آنها نیز تقریبا بورسهای کالایی مشابه بورس کالای ما دارند، به همین خاطر اتحادیه الکترونیکی بین بورسی را که جزء کشورهای حوزه CIS است انتخاب کردیم تا بر اساس آن بتوانیم همزمان یک سری کالاها را در تابلوهای معاملاتی به صورت همزمان وارد کرده و معاملاتشان را انجام دهیم.

ادامه خبر...

 • شرکتهای پتروشیمی واگذار شده در قالب اصل ٤٤ قانون اساسی نیازمند افزایش همکاری و تعامل با بخشهای حاکمیتی هستند.
 • به گزارش خبرنگار شانا، مرتضی مبلغ، مدیر منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در دومین همایش مدیران منابع انسانی شرکتهای پتروشیمی اظهار کرد: با توجه به خصوصی شدن بسیاری از شرکتهای پتروشیمی، طراحی و تدوین نظام جامع خدمات منابع انسانی ضروری است و می‌توان با یکپارچگی و جامعیت بیشتری، تعامل و همکاری میان دولت و بخش خصوصی را محقق کرد.

  وی افزود: ایجاد وحدت رویه و یکپارچگی سبب می‌شود تا روند توسعه صنعت پتروشیمی ایران نیز شتاب گرفته و با جهش، مسیر توسعه خود را طی کند.

  مبلغ با بیان این‌که شرکتهای خصوصی باید اختیار عمل داشته باشند، گفت: نظام یکپارچه خدمات منابع انسانی می‌تواند برخی مشکلات و چالشهای موجود که پس از خصوصی سازی پدید آمده است را مرتفع کند.

  مدیر منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: روند یکپارچه سازی و هماهنگی در تصمیم گیریهای منابع انسانی بویژه در مناطق عملیاتی، تاثیر بسیار مثبتی را در روند فعالیت مجتمعهای پتروشیمی پدید خواهد آورد.

ادامه خبر...

 

طی اولین هفته اسفند ماه، در حالی حدود 782 هزار تن انواع کالا به ارزش نزدیک به 9685 میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که به لحاظ حجم و ارزش به ترتیب رشد 11 و 3 درصدی معاملات ثبت شد.

طی اولین هفته اسفند ماه، در حالی حدود 782  هزار تن انواع کالا به ارزش نزدیک به 9685 میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که به لحاظ حجم و ارزش به ترتیب رشد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، طی هفته مذکور درتالار محصولات کشاورزی، 2330 تن مرغ منجمد، 710 تن ذرت، یکهزار تن نخود، 100 تن شکر و 1410 تن برنج مورد معامله قرار گرفت. شایان ذکر است، گروه مرغ منجمد رشد 40 درصدی حجم و 42 درصدی ارزش را تجربه کرد.

همچنین، در تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی، 482 هزار و 724 تن انواع کالا با ارزشی بیش از 5477 میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار 265 هزار و 994 تن انواع مقاطع فولادی، 200 هزار تن سنگ آهن، 11 هزار و 770 تن انواع مس، 4660 تن آلومینیوم، 100 تن کنسانتره مولیبدن و 200 تن کک توسط  مشتریان خریداری شد. گروه آلومینیوم به ترتیب شاهد رشد 25 و 23 درصدی حجم و ارزش بود.

همچنین در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، 293 هزار و 136 تن انواع کالا به ارزش بیش از چهار هزار میلیارد ریال به فروش رسید. در این تالار، 114 هزار و 571 تن انواع قیر، 48 هزار و 53 تن مواد پلیمری، 64 هزار و 500 تن وکیوم باتوم، 26 هزار و 800 تن لوب کات، 20 هزار و 92 تن مواد شیمیایی، 830 تن عایق رطوبتی، 18 هزار و 230 تن گوگرد و 60 تن گاز و خوراک توسط مشتریان خریداری شد.

ادامه خبر...