skypeYahoo Emailrss
Live Help
آخرین اخبار
سوالات متداول
نظرسنجی
نظر شما در ارتباط با وب سایت چیست؟پیوندهادوشنبه 96/07/24
مهندس قوانلو صبح امروز در بازدید از کارخانجات پالایش پیروزی در شهرک صنعتی گنبد کاووس اظهار داشت :
ظرفیت اسمی کارخانجات روغن سازی این شرکت 259524748 تن در سال است که سرمایه گذار بخش خصوصی این کارخانه را دوباره راه اندازی می کند.
وی هدف از این بازدید را بررسی وضعیت کارخانجات استان گلستان ، رفع مشکلات کارخانجات و حمایت از تولید و اشتغال اعلام کرد.
همچنین آقای مهندس قائمیان مدیر عامل شرکت اظهار داشت با راه اندازی مجدد این کارخانه برای 150 نفر اشتغال ایجاد می شود و به زودی کارگران بیکار شده این کارخانه ساماندهی و مشکلات آنها نیز رفع خواهد شد.
ادامه خبر...

 • ۱۳:۲۲ (سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴)
 • افزایش صادرات نفت خام کشور به میزان دو برابر سطح فعلی مستلزم به کارگیری ١٧ فروند نفتکش VLCC در ماه است که انتظار می‎رود این ظرفیت به نفتکشهای ایرانی اختصاص یابد.
 • به گزارش شانا، به نقل از شرکت ملی نفتکش ایران، مدیر بازرگانی شركت ملی نفتکش درخصوص وضع فعلی بازار جهانی کشتیهای نفتکش گفت: هم اکنون بازار اجاره کشتی‎های نفتکش پس از گذر از سالهای ضعف و رکود شدید، در وضع نسبتا مطلوبی قرار دارد.

  نصرالله سردشتی افزود: این در حالی است که کاهش شدید قیمت نفت ظرف یک‎سال اخیر به افزایش تقاضا برای خرید و حمل محمولات نفتی منجر شده است که این عامل در کنار دیگر عوامل مقطعی؛ تقویت بازار کشتیهای نفتکش و افزایش نرخهای اجاره را در پی داشته است.

  به گزارش شرکت ملی نفتکش ایران سردشتی در مورد تاثیر بازگشت ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران به بازارهای بین‌المللی پس از لغو تحریمها نیز گفت: بازگشت کشتیهای ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران به بازارهای بین‎المللی به دلائل مختلف تاثیری در وضع بازار حمل و نقل دریایی مواد نفتی و کاهش نرخهای اجاره و کرایه‎های حمل نخواهد داشت.

  وی در تشریح این دلایل اظهار کرد: از آنجا که ایران قصد دارد پس از تحریم بلافاصله به افزایش تولید اقدام کند و سهمیه صادراتی قبلی خود را به میزان ٢,٥ میلیون بشکه در روز احیا کند، نفتکشهای ایرانی که مسئولیت صادرات نفت خام کشور را برعهده دارند با این افزایش، بیشتر از گذشته در خدمت صادرات نفت کشور قرار خواهند گرفت بخصوص اگر شرکت ملی نفت کماکان از کشتیهای ما به صورت CFR استفاده کند.

ادامه خبر...

 • ۰8:1۹ (سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴)
 • وزیر منابع طبیعی روسیه تاکید کرد که انگلیس در خصوص حجم ذخایر کشف شده در جنوب لندن، اغراق کرده است.
 • به گزارش پایگاه خبری «اسپاتنیک»، «سرگئی دانسکوی»، دوشنبه (٢٤ فروردین ماه ٩٤) گفت که ارزیابیها در مورد ذخایر نفتی که چند روز پیش در جنوب لندن کشف شد، اغراق‌آمیز است.

  پیش از این، شرکت حفاری "یو کی اویل اند گس اینوستمنت" اعلام کرده بود که در جنوب لندن یک ذخیره نفتی شامل میلیاردها بشکه نفت خام را کشف کرده است.

  این شرکت همچنین مدعی شد که طبق مطالعات لرزه‌نگاری منطقه یادشده که در شمال فرودگاه گاتویک لندن قرار دارد، حجم ذخایر این حوزه حدود یکصدمیلیارد بشکه نفت است.

  این در حالی است که وزیر منابع طبیعی روسیه با رد این ارزیابیها گفت: شاید برخی کارشناسان ترجیح می‌دهند که این خبر را باور کنند. ولی یکصد میلیارد بشکه، معادل ١٣,٤٢ میلیارد تن نفت می‌شود. واضح است که اطلاعات این ذخایر نفتی اغراق و چند برابر میزان حقیقی آن، اعلام شده‌اند.

  از سوی دیگر شرک گس اینوستمنت انگلیس، ذخایر کشف شده در لندن را یک "منبع بالقوه در کلاس جهانی" توصیف کرده است . این عمیق‌ترین ذخایر نفتی است که طی سه دهه گذشته در منطقه یادشده کشف شده است.

  پارسال نیز دولت انگلیس به نقل از اداره مطالعات زمین‌شناسی این کشور برآورد کرده بود که ذخایر نفت شیل لندن چیزی حدود ٢,٢ تا ٨.٥ میلیارد بشکه است.

  براساس این گزارش، در حالی که رسانه‌های انگلیسی به شدت از کشف اخیر ذخایر نفتی لندن ابراز خوشحالی کرده و آن را "دالاس انگلیسی" می‌خوانند، کارشناسان نفتی این سئوال را مطرح می‌کنند که چه درصدی از یکصدمیلیارد بشکه ذخیره مورد ادعا، از لحاظ فنی قابل استخراج است.
ادامه خبر...

 • ۱۰:۰۴ (دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴)
 • وزارت نفت با هدف توسعه پالایشگاههای قدیمی با استفاده از اعتبارات بند "ق" بودجه، ١٠ درصد در قیمت خوراک نفت خام تخفیف قائل می شود.
 • مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در گفتگو با خبرنگار شانا، با اشاره به دستورعمل بند "ق تبصره ٢ قانون بودجه ٩٣" گفت: طبق این بند از قانون بودجه امسال، دستور عملی از سوی وزیر نفت صادر شده است که فرصت طلایی برای ساخت پالایشگاههای جدید و توسعه پالایشگاههای قدیمی محسوب می شود.

  شهاب الدین متاجی افزود: این دستورعمل امکان تخفیف ١٠ درصدی قیمت نفت خام این پالایشگاهها فراهم آورده است.

  وی با بیان این که پالایشگاه هرمز نیز می تواند از این دستورعمل، استفاده کند، افزود: این شرکت می تواند نمودار فرآیندی مناسب را به منظور امکان صادرات فرآورده و انجام تعهدات مالی ناشی از سرمایه گذاری انتخاب کند.

  متاجی تصریح کرد: با توجه به کاهش مصرف نفت کوره در دنیا و لزوم رعایت استانداردهای زیست محیطی، هزینه احداث پالایشگاه بیشتر از پالایشگاههای موجود خواهد بود؛ اما افزایش تخفیف مواد اولیه، این امکان را می دهد که با درآمد حاصل بتوان امکان پرداخت وامهای دریافتی از بانکها و موسسات مالی را فراهم کرد.

  به گفته مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های به این ترتیب مشکلات مالی تامین منابع مالی ساخت پالایشگاه ها برطرف خواهد شد.

  به گزارش شانا، در اواخر سال گذشته پیشنهاد جابه جایی محل ساخت پالایشگاه هرمز از بندرعباس به جاسک به منظور بهبود معیارهای اقتصادی و ایجاد جدابیت برای سرمایه گذاران داده شد.

  این در حالی است که منطقه آتی صنعتی جاسک به دلیل برخوردار شدن از تاسیسات جانبی و زیر ساخت مشترک، تخفیف مطلوب در قیمت خوراک، همچنین کامل در نظر گرفته شدن زنجیره فرآیند و ارزش افزوده پالایشگاهها (از طریق احداث واحدهای فرآیندی تبدیل فرآورده های سنگین به محصولات سبک و با ارزش)،ضمن کاهش میزان سرمایه گذاری احداث پالایشگاههایی مشابه پالایشگاه هرمز،نتایج اقتصادی مطلوبتری را خواهد داشت.

  بنابراین به منظور بهبود پارامترهای اقتصادی طرح پالایشگاه هرمز و ایجاد جدابیت و انگیزه برای حضور سرمایه گذاران در این طرح، جابجا کردن محل احداث پالایشگاه از بندرعباس به جاسک پیشنهاد شده است.

  بر اساس این گزارش طرح ساخت پالایشگاه نفت خام هرمز با ظرفیت ٣٠٠ هزار بشکه در روز در سال ١٣٨٥ به تصویب هیئت مدیره شرکت ملی پالایش و پخش رسید و  سرمایه گذاری مورد نیاز این طرح در حدود ٧٥٠٠ میلیون دلار برآورد شده بود.

ادامه خبر...

 • ۰۷:۴۵ (سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴)
 • ارزیابی کارشناسان از زمانبر بودن افزایش صادرات نفت ایران، رشد آهسته ذخیره سازی نفت آمریکا و کاهش نرخ دلار آمریکا موجب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.
 • به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، قیمت نفت در پایان معاملات روز دوشنبه (١٧ فروردین ماه) در حالی افزایش یافت که تحلیلگران پس از توافق اولیه ایران و غرب زمان افزایش صادرات ایران را دوباره مورد ارزیابی قرار دادند و نیز پیش بینی کردند سطح ذخیره نفت ماهانه آمریکا کاهش می یابد.

  پس از توافق اولیه ایران و غرب در روز پنجشنبه (١٣ فروردین ماه) بر سر مسائل هسته ای ایران قیمت جهانی نفت چهار درصد پایین آمد. تحلیلگران که در ابتدا بر این اعتقاد بودند که ایران بالافاصله پس از رفع تحریمها می تواند صادرات نفت خود را افزایش دهد، سپس به این نتیجه رسیدند که بازگشت قابل ملاحظه عرضه نفت ایران در بازارها بیش از حد انتظار زمان نیاز دارد.

  فیل فلین، تحلیلگر موسسه  پرایس فیوچرز گروپ، گفت: کسانی که فکر می کردند نفت ایران همین فردا وارد بازار می شود درک کردند که باید برای این نفت دست کم تا یک سال منتظر بمانند.

  از سوی دیگر، بازرگانان نفتی اعلام کردند که قیمت نفت در واکنش به تازه ترین گزارش موسسه اطلاعات انرژی جن اسکیپ افزایش یافت. این موسسه در گزارش هفتگی خود اعلام کرد که ذخیره سازی نفت آمریکا در پایانه کوشینگ اوکلاهاما در هفته گذشته افزایش بسیار اندکی داشت. این مقدار افزایش کمترین سطح آن از ماه نوامبر ٢٠١٤ تاکنون است.

  قیمت نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه مه میلادی در پایان معاملات روز دوشنبه (١٧ فروردین ماه) سه دلار و ١٧ سنت یا ٥,٧٧ درصد بالا رفت و در نهایت به ٥٨ دلار و ١٢ سنت برای هر بشکه رسید. این بیشترین مقدار افزایش روزانه قیمت این شاخص نفتی از میانه ماه فوریه امسال محسوب می شود.

  قیمت نفت دبلیو تی آی آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز (دوشنبه، ١٧ فروردین ماه) با سه دلار افزایش یا ٦,١١ درصد رشد در نهایت به ٥٢ دلار و ١٤ سنت رسید. این مقدار رشد درصدی قیمت نفت آمریکا نیز از ابتدای ماه فوریه امسال بی سابقه بود.

  همچنین قیمت دلار آمریکا که در پی گزارش ناامیدکننده وضع بیکاری روز جمعه (١٤ فروردین ماه) افت کرده بود به بالا رفتن قیمت نفت کمک کرد.

  در همین حال، یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت نفت در بازارهای روز گذشته، خبر افزایش قیمتهای نفت عربستان برای تحویل به مشتریان آسیایی بود. ضمن آنکه درگیریهای یمن نیز به بالا رفتن قیمتها کمک کرد.

ادامه خبر...